Josef Florian - vydavatel Dobrého díla ve Staré Říši mez
1998 stává se profesorem na reálce v Náchodě. Po dvou letech odchází kvůli neshodám s ředitelem školy (ředitel školy žádá po Josefu Florianovi, aby dával lepší známky žákům z dobře postavených rodin i přes jejich nedostatečné znalosti. Josef Florian se odmítá podvolit těmto praktikám a raději opustí tuto profesi.
1900 (7. 12.) toto datum se uvádí jako počátek vydavatelství (J. F. dostává povolení od Leona Bloy k vydávání jeho spisů
1903 (8. 4.) se narodila nejstarší dcera Marta. (16. 5.) vychází první vlastní tisk J. F. -Knihy a Exegese od Leona Bloy.
1904 (6.12.) narodil se syn Metoděj. J. F. s rodinou se stěhuje do Staré Říše do domu u Vobořilů. V tomto roce J. F. navazuje spolupráci s Jakubem Demlem.
1906 J. F. se na La Salettě osobně setkává s Leonem Bloym. Josef Florian se svojí sestrou Antonií nechávaji dle vlastních plánů postavit dům č. 129
1927 vychází první skutečně bibliofilský tisk Dobrého Díla - Štědrý den od K. J. Erbena, tištěn ručně na domácím lisu, dětmi J. F. ve 120 exemplářích
1934 Bratr J. F. Jan "kmotříček" prodává majetek na Hladově a dle projektu pražského architekta Břetislava Štorma nechává postavit ve Staré Říši pro rodinu dům č. 175. Krátce po dostavbě domu Jan "kmotříček" umírá na rakovinu plic.
1940 Josefa Floriana navštíví kníže Karel Schwarzenberg st. Vybere si několik výtisků Dobrého Díla a věnuje vydavatelství finanční dar v hodnotě 10 000 na podporu vydáni Psellosovy chronografie.
V tomto roce Jakub Deml vydá své XXIV. šlépěje, kde o Josefu Florianovi zveřejní mnoho pomluv, lží a urážek. Tyto pomluvy vystavili Josefa Floriana velkému nebezpečí v době nacismu. Právník Kamil Resler sepíše kvůli XXIV. šlépjejím na Jakuba Demla žalobu, kterou ale Josef Florian nakonec odmítá podat.
O Josefu Florianovi se můžete více dočíst v knize Aleše Palána - Být dlužen za duši - v rozhovoru se syny Janem a Gabrielem Florianovými.